Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O NAS

 Budzę się rano, przypominam sobie, jaki mamy dzień, jakie mam w planie spotkania; sprawdzam, jaka jest pogoda i jaki mam humor. A kiedy to wszystko złożę w całość, zastanawiam się, czym mam pachnieć, a nie: w co mam się ubrać. Zapach jest ważniejszy od ubrania. Każdy go czuje, a nie każdy zwraca uwagę na buty czy bluzkę.

 

Nina Kowalewska-Motlik

 

 

Pomysł

 

Sense Dubai jest niszową perfumerią, stworzoną z fascynacji zapachem. Znajdziesz tu unikatowe kompozycje autorstwa najlepszych nosów świata, sporządzane z najwyższej jakości składników. Właścicielka, Nina Kowalewska-Motlik, zapachami Dubaju zachwyciła się, uczestnicząc w misji gospodarczej. Do kraju wróciła z walizką perfum dla przyjaciół i postanowieniem, że nie będzie to ostatnia wizyta. Z czasem odrobinę dubajskiej atmosfery zapragnęła przenieść do Warszawy - tak powstała perfumeria przy Mokotowskiej.

 

Perfumy

 

W naszym sklepie internetowym i wyjątkowym, pachnącym salonie oferujemy luksusowe perfumy wiodących marek arabskich: YAS The Royal Name of Perfumes, AnfasOman Luxury i Ajmal. Ekstrakty perfum o najwyższej możliwej koncentracji są sporządzane według tradycyjnych receptur, przy wykorzystaniu wielowiekowej wiedzy i nowoczesnych technologii. Prezentują pełne spektrum zapachów: od zmysłowych, ciężkich, pachnących piżmem, żywicą i przyprawami, po delikatne kwiatowe i owocowe.

 

W Sense Dubai znajdziesz również zmysłowe francuskie Onskad, niemieckie Wesker w luksusowych, ręcznie robionych unikatowych flakonach, hiszpańskie Jazeel i brytyjskie Spirit of Kings, nazwane imionami gwiazd. Wszystkie powstają z oryginalnych, drogocennych składników w starannie odmierzanych proporcjach - tak, by cieszyły zmysły, urzekały i poprawiały nastrój.

 

Oferujemy perfumy w olejku, atomizerze, balsamie i w kadzidle. Kupisz u nas także kadzielnicekryształowe buteleczkiluksusowe paszminy.

 

Sense Dubai

 

Stworzona specjalnie dla nas przez Saeda Al Abbasa linia perfum Sense Dubai to 24 wyjątkowe kompozycje, które wyczarowują Dubaj... w Warszawie. Nuty kolonialnych przypraw, egzotycznych kwiatów i odrobina... warszawskiej marchewki - każdy znajdzie zapach dla siebie. Są unisex. Można łączyć je ze sobą. Na każdej skórze rozkwitają inaczej. Tu przeczytasz o nich więcej >>> Perfumy Sense Dubai

 

 

Wszystkie kompozycje dostępne w Sense Dubai to ekstrakty perfum o najwyższej możliwej koncentracji, która gwarantuje, że zostaną na skórze przez długi czas. Wyróżnia je unikatowa kompozycja i naturalne, najwyższej jakości składniki: ekstrakty przyprawowe, owocowe, kwiatowe, ziołowe i drzewne. Możesz wybierać spośród złożonych kompozycji, możesz też sięgnąć po czysty, klasyczny ekstrakt róży damasceńskiej albo zmysłowe połączenia róży i piżma.  

 

 

   

Perfumeria i sklep internetowy

 

Perfumeria Sense Dubai przy Mokotowskiej to wyjątkowe miejsce, przywodzące na myśl baśnie z tysiąca i jednej nocy - kraina zapachów, w której odpoczniesz i nabierzesz energii. Często spotkasz tu Ninę Kowalewską-Motlik, właścicielkę, która osobiście pomoże Ci dobrać najpiękniejszy zapach dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby. Jeśli nie możesz nas odwiedzić, proponujemy dostępny na naszej stronie internetowej test preferencji zapachowych oraz zestawy próbek, które pomogą Ci wybrać zapach pasujący do Ciebie, Twojego nastroju, pory roku i dnia. Oferujemy także karty podarunkowe, dzięki którym będziesz mógł obdarować ważną dla Ciebie osobę zapachem, który lubi najbardziej.

 

Wszystkie produkty - perfumy, flakony, kadzielnice i paszminy - otrzymasz pięknie opakowane.

 

Historia perfum

 

Wykorzystanie wonności dla uprzyjemniania życia, ale też dla zachowania higieny i zdrowia, ma tradycje stare jak świat. Kolebką perfum, jakie dziś znamy, jest basen Zatoki Arabskiej: starożytna Mezopotamia. Stąd moda na pachnidła trafiła na Cypr, potem do Rzymu, a dopiero później - do Francji.

 

Pierwszym perfumiarzem byłą kobieta - żyjąca 1200 lat p.n.e. Tapputi-Belet-ekallim. Dzięki wyjątkowej umiejętności wytwarzania pachnideł zdobyła funkcję piastunki królewskiego dworu.

 

W czasach Mahometa zachowanie czystego ciała i pięknego zapachu stało się nakazem religijnym. W gorącym klimacie, gdzie dostęp do wody był ograniczony, higiena była podstawą przetrwania. We Francji, do której modę na perfumy przywiozła w XVI wieku Katarzyna Medycejska, wonności miały raczej tuszować nieprzyjemne zapachy wynikające z braku zamiłowania do czystości wśród tamtejszej szlachty. Zwyczaj perfumowania się zyskał nawet złośliwą nazwę French shower -  francuskiego prysznica.

 

Rewolucja Coty'ego, przypadająca na początek XX wieku, polegała na zastąpieniu naturalnych składników perfum - syntetycznymi, np. waniliną zamiast wanilii z Madagaskaru. To pozwoliło na drastyczne obniżenie kosztów produkcji i - co za tym idzie - cen perfum. Dotychczas będące drogim dobrem luksusowym, stały się powszechnie dostępne.

 

Dziś producenci niszowych zapachów wracają do wysokiej jakości naturalnych składników i tradycyjnych receptur, które - w połączeniu z nowymi technologiami - przekładają się na niezwykłe kompozycje zapachowe.     

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 171 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-12
Perfumy polecam
2022-08-04
Wszystko ptofesjonalnie . Zapachy super
pixel